İade Şartları ve Kuralları

Firma olarak önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili yaşanabilecek her türlü memnuniyetsizlik ve üretimden kaynaklanan sorunlar tarafımızdan titizlikle değerlendirilir ve çözüme kavuşturulur. Ürün iade sistemimiz aşağıda tarafınıza sunulmuştur.

Kurtezshop.com adresinden sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 7 gün içerisinde iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için  0224 443 29 72 - 0542 471 1737  numaralı telefonlardan Müşteri Hizmetleri servisini aramanız ya da info@kurtez.com adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

1. İade edilecek ürün

Ambalajı açılmış, kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade etmeyi düşündüğünüz ürünün fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız teslim edilmesi gerekmektedir.

2. İade edilecek ürünün faturası

Ürün iade edilirken tarafınıza şirketimiz tarafından gönderilen faturanın gönderilmesi gerekir.Şirket adına kesilen faturalarda iade faturası yapılması şarttır. İade faturası kargo bedeli ilave edilmeden “ürün birim fiyatı+KDV” şeklinde düzenlenmelidir.

Diğer İade Şartları

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile gönderim yapmanız gerekmektedir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Firmamıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.Ürün kullanıldıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

* Değişimi yapılan ürünlerde, ilk alınan ürünün fiyatı üzerinden kurumsal müşterilerimizden %5, bireysel müşterilerimizden %7 oranında değişim hizmet bedeli kesilecektir.

* Değişimi yapılan üründe doğacak fiyat farkı ödenmeden ürünün gönderimine firmamız tarafından onay verilmesi söz konusu değildir.

* Anlaşmazlık durumunda Bursa Ticaret Mahkemeleri yetkilidir.

Değişim

Kurtezshop.com’dan sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 7 gün içerisinde değiştirebilirsiniz. Değişim işlemlerinizin başlatılabilmesi için  0224 443 29 72 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri servisini aramanız ya da info@kurtezshop.com adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir. Değişim talebinizle ilgili Müşteri Hizmetleri’ne bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızla birlikte kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde geri gönderebilirsiniz.Ürününüzün/ürünlerinizin değişim koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra değişim işleminin durumu size en kısa sürede e-posta ile iletilir. İstediğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 1 iş günü içerisinde size kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir. Ürün stoklarda yok ise ödediğiniz ücret ödeme şeklinize göre hesabınıza geri ödenecektir.

Değişim Adresi: Üçevler Mah. K.S.S Parkoop, 48. Sk. No:14, 16120, Nilüfer/Bursa

Garanti Koşulları

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin tamamı ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır. Ürünlerin garanti süresini, garanti içeriğini ve şartlarını ithalatçı veya üretici firmalar belirlemektedir. Satın alınan ürünlerin arızalanması durumunda ürün tarafımıza faturası ve arızanın ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Tarafımıza gönderilen ürün ithalatçı veya üretici firmanın servisine bizim tarafımızdan ulaştırıldıktan sonra belirttiğiniz arıza dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası ilgili garanti sağlayıcı tarafından onaylanmalıdır. Garanti sağlayıcı tarafından herhangi bir arıza tespit edilmemesi durumunda ürün aynı şekilde müşteriye iade edilir. Garanti sağlayıcı tarafından arızanın garanti kapsamında olmadığı tespit edilirse ya ürün müşteriye iade edilir ya da müşteriden onay alınarak ücretli olarak onarım gerçekleştirilir. Garanti sağlayıcı tarafından arızalı ve garanti kapsamında olduğu tespit edilen ürün onarım yapılmak üzere işleme alınır. Onarım için yasal süre maksimum 30 iş günüdür. Bu süre içinde onarımın gerçekleşmesi durumunda ürün onarılmış olarak müşteriye geri gönderilir. Bu süre zarfında ürün onarılamazsa veya ürün herhangi bir şekilde onarılamayacak durumda ise yenisi stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar müşteriye gönderilir. Stok durumu müsait değilse ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır ya da müşterinin onayı alınarak muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?