Su Pompası ve Dalgıç Pompa Servisi

Bursa ve çevresindeki siz değerli müşterilerimize dalgıç pompa servis, tamir, bakım ve onarım hizmeti de sağlamaktayız.

Dalgıç pompalar genellikle su temini, sulama ve sprinkler sistemleri, yer altı sularının seviyesinin kontrolü ve ısı pompası uygulamalarındaki temiz veya az kirli suların basınçlandırılmasında kullanılmaktadır. Süs havuzları ve fıskiyeler de bunlarn kullanılabildiği alanlardır. Dalgıç pompaların ideal uygulama yeri küçük çaplı keson veya derin kuyular ve tünellerdir. Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle yer hazırlığı gerektirmezler. Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar, konforlu bir iletişim sağlarlar; Pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar azdır.Hidrofor Servisi

Bursa ve çevresindeki siz değerli müşterilerimize hidrofor montaj, servis, bakım ve onarım hizmeti de sağlamaktayız.

Hidrofor veya su deposu bağlantılı sistemler çok katlı binaların su ihtiyacını karşılamak için şehir şebeke basıncı yetersiz kaldığı durumlarda kurulur. Hidrofor ve su deposu ayrı ayrı kullanılabildiği gibi bazı  sistemlerinde beraber de bağlanabilir.Basıncı düşük suyu, hava ile sıkıştırarak istenen yüksekliğe çıkartan ve otomatik çalışan silindirik depolu pompalama sistemlerine hidrofor basınçlandırma denir. Basınçlandırma işlemini tank, pompa ve bunların üzerine takılan yardımcı elemanlar yapar.Hidrofor tankı, işletme (çalışma) basıncına göre standartlarla belirtilen kalınlıkta çelik saç malzemeden yapılır. Tankın, hidrofor sistemindeki görevi yardımcı elemanları üzerinde taşımak, su ve havayı bir araya getirerek suya istenilen basınçlandırmayı vermektir. Bir kısım hidrofor tanklarında hava temini için kompresör yerine hava subabı veya hava enjektörü kullanılır. Bazı hidrofor tanklarında ise su ve hava bölgesi bir membranla ayrılır. Membran olarak basınca dayanıklı ve biçimlendirilmiş lastik kullanılır.
Kuyu Temizliği

Bursa ve çevresindeki siz değerli müşterilerimize kuyu temizliği hizmeti de sağlamaktayız.

Sondaj kuyuları jeolojik yapıya bağlı olarak kum, kil, silt, demiroksit oranının yüksek oluşu gibi nedenlerden temizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Su sondaj kuyularının kirlenmesi jeolojik yapıyla birlikte kuyudan alınan su debisiyle de alakalıdır. Su sondaj kuyusundan ne kadar çok su alırsanız kirlenmede bu oranda artacaktır. Kuyu temizliğinde en çok tercih edilen yöntem yüksek basınçlı  kompresör yardımıyla kuyunun temizlenmesidir. Temizlik öncesi kuyuda mevcut dalgıç pompa çıkarılır. Kuyuya pompasız olarak borular yeniden indirilir. Yukarıdan   kademeli olarak kompresör ile hava verilir kuyudan temiz   su gelinceye kadar kuyuya hava verilmeye devam edilir. Kuyu bakımı tamamlandığında dalgıç pompa sistemi tekrar kuyu indirilir. Kuyu temizliği sonrasında su sondaj kuyusu önceki temizliğine ve debisine ulaşır. Fakat yeraltı su seviyelerinin zaman içinde düşmesine bağlı olarak temizlik işleminden verim alınamadığı durumlarda olabilmektedir. Kuyu temizliği uygulamasının %100 su kapasitesini artıracağı garanti edilemez. Derin sondaj su kuyularının her yıl sezon başlangıcı sayılan mart nisan mayıs aylarında temizlenmesi gerekir. Kuyu temizliği yapılırken muhakkak dalgıç pompa sistemi kontrol edilmeli eskimiş yıpranmış ve arızalanma ihtimali olan eski ürünler tekrar kuyuya indirilmez. Kuyu temizliği fiyatları kuyu derinliği, kuyu çapı, dalgıç pompa sisteminin boru çapına göre fiyatlandırılır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?